Aktuální nabídka ovocných stromků pro období PODZIM 2017 - JARO 2018

Standardní podnože:

Mezi standardní podnože řadíme pro peckoviny podnože Myrobalán, St. Julien A, Mahalebka, Ptačka a pro jádroviny M 9 Pajam 1, Pajam 2, M 26, P 14, MM 106, hrušňový semenáč, BA 29, Kdouloň A. Tyto podnože nejsou zatíženy licenčním poplatkem, protože byly vyšlechtěny v dobách, kdy šlechtění financovaly většinou státy nebo univerzity. Některé z jmenovaných podnoží jsou množené ze semen (generativní podnože), které jsou levnější, ale jejich vlastnosti jako vzrůstnost a afinita jsou vzhledem k roztříštěnosti potomstva podnož od podnože rozdílné.

Licenční podnože:

Mezi licenční podnože řadíme podnože pro peckoviny: WaVit®, GF 677®, Gisela 5®, Torinel®, Fox 11®. Vlastnická práva těchto podnoží vlastní různé evropské firmy, které z každé prodané podnože dostávají stanovený licenční poplatek, který pak obvykle slouží k financování dalších šlechtitelských programů. Protože se jedná o vegetativně množené podnože (množí se v laboratořích metodou „in vitro“), jsou jejich vlastnosti jako růst, nástup do plodnosti a afinita naprosto u všech jedinců stejné. Kromě těchto vlastností mezi jejich další přednosti patří vyrovnaná velikost plodů, brzký nástup do plodnosti.
  Meruňka
 • Bergeval
  x
  Bergeval

  Dozrává s odrůdou Goldrich tj. v polovině července. Je samosprašná. Kvete pozdně a je odolná vůči jarním mrazíkům. Plod má jasně oranžovou barvu. Chuť má velmi dobrou, s vysokým obsahem cukrů a optimálním množstvím kyselin. Je vhodná ke všem druhům zpracování. Předností této odrůdy je její odolnost na poškození při sběru, manipulaci a transportu.

  Standardní podnože : 260 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 260 Kč
  Více...
 • Goldrich
  x
  Goldrich

  Zraje uprostřed července, vykazuje velmi zdravý růst a přináší časný a pravidelný výnos s velkými silně oranžově zbarvenými, šťavnatými a pevnými plody. Je schopný manipulace a transportu. Jeho hojné kvetení také na jednoletém dřevě jej dělá odolným vůči zimním mrazům a mrazíkům v době květu.

  Licenční podnože : 210 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 210 Kč
  Více...
  Slivoň
 • Zelená renklóda
  x
  Zelená renklóda

  Tato cenná odrůda renklód je velmi vhodná jako stolní odrůda (konzervování, pálení). Zraje koncem srpna, je středně velká, temně zelená až hnědožlutě zbarvená. Dužnina je nažloutle zelená, šťavnatá, sladká, ušlechtilé chuti a jde dobře od pecky. Růst a výnos je střední. Jako opylovač je vhodná Qwillins a Nancyská, a snad i některé odrůdy švestek.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Quillinská renklóda
  x
  Quillinská renklóda

  Tato ryngle zraje v druhé polovině srpna. Plod je žlutozelený až oranžový. Dužnina je měkká, šťavnatá, v plné zralosti je velmi sladká a příjemné chuti. Jde středně od pecky. Odrůda je samosprašná. Díky jejím pravidelným výnosům a mírným klimatickým nárokům je široce rozšířená.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Althanova (ryngle)
  x
  Althanova (ryngle)

  Středně raná až pozdní ryngle.Zraje 10 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá.Plodnost je pozdější,velká až velmi velká,pravidelná.Plod je středně velký až velký,z bočního pohledu kruhovitý. Základní barva slupky je po odstranění ojínění světle fialová. Dužnina je žlutá,středně tuhá až tužší,velmi šťavnatá,v chuti navinule sladká,při plném vyzrání až velmi sladká,aromatická,velmi dobrá až výborná.Typicky stolní odrůda s atraktivními plody velmi dobré chuti.Je velmi odolná mrazu.Je cizosprašná,vhodným opylovačem je odrůda Zelená renklóda.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
  Hrušeň
 • Williamsova červená
  x
  Williamsova červená

  Patří do skupiny letních odrůd. Sklízí se od konce srpna do poloviny září. Konzumně zralá je 10-14 dní po sklizni. Dužnina je narůžovělé barvy, jemná, rozplývavá, sladce navinulá, výrazně kořenitá s vynikající chutí.

  Standardní podnože : 150 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 150 Kč
  Více...
 • Bohemica
  x
  Bohemica

  Pozdní zimní odrůda.Plody jsou středně velké až větší,tupě kuželovité.Slupka je nazelenalá,při dozrávání žlutá,u některých plodů s méně výrazným oranžovým líčkem.Dužnina má křehkou,středně šťavnatou konzistenci.Chuť je mírně aromatická,příjemně sladká.Sklízí se ve druhé polovině října,dozrává od konce prosince až v lednu,vydrží do března i déle.Značně odolná ke strupovitosti i nízkým teplotám a rezistentní ke spále růžokvětých.Plodnost je vysoká a pravidelná.

  Standardní podnože : 135 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 135 Kč
  Více...
 • Boscova lahvice
  x
  Boscova lahvice

  Patří do skupiny podzimních hrušek. Zraje v první polovině září, konzumní zralost je na konci září a skladovatelná je do konce října. Strom roste středně bujně až bujně, rozložitě. Plod je dlouhý, vydutého lahvicovitého, souměrného tvaru. Základní barva je žlutá. Slupka je středně tlustá, jemně rzivá, suchá. Dužnina je žlutobílé barvy, velmi sladké chuti. Je velmi šťavnatá a aromatická.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Lucasova
  x
  Lucasova

  Zimní odrůda hrušky.Sklizňová zralost od poloviny října , konzumní v listopadu , skladovatelnost do února. Plodnost je brzká,hojná, pravidelná. Odrůda s atraktivními plody. Plody jsou středně velké až velké , baňatého tvaru . Základní barva slupky je zelenožlutá, krycí červená ve formě nevýrazného líčka. Dužnina je bílé barvy , sladce navinulé chuti,více šťavnatá,konzistence jemná,měkká,máslovitá. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední.

  Licenční podnože : 160 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 160 Kč
  Více...
  Třešeň
 • Celeste
  x
  Celeste

  Je to kříženec odrůd Van x Newstar. Zraje týden před odrůdou Van - v polovině června. Plod je velmi velký 10-11g, výrazně červeně zbarvený, má dobrou trasportabilitu. Dužnina je sladká, středně tvrdá. Strom roste kompaktně. Odrůda Celeste v sobě kombinuje ranou zralost a zajímavou velikost. Nepatrně je citlivá na moniliózu plodů. Je samosprašná.

  Licenční podnože : 270 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 270 Kč
  Více...
  Broskvoň
  Jabloň
 • Red Idared
  x
  Red Idared

  Je to červený klon odrůdy Idared. Sklizňová zralost v polovině října , konzumní v listopadu se skladovatelností do dubna. Plodnost brzká,hojná,s probírkou pravidelná. Plod je velký.Slupka středně tlustá,hladká,suchá a lesklá. Dužnina bílé barvy,navinule sladké chuti a středně šťavnatá. Jedná se o odrůdu s atraktivním plodem. Odolnost proti napadení strupovitostí a proti padlí jabloňovému je nízká. Je určena pro pěstování v teplejších a středních oblastech s intenzivní chemickou ochranou.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Greencats (sloupovitá)
  x
  Greencats (sloupovitá)

  Sloupovitá. Konzumní zralost je v září a je dlouho skladovatelná. Roste středně bujně. Plod je zelené barvy, pevný. Dužnina je velmi dobré chuti, šťavnatá, sladká, kořenitá. Je odolná vůči strupovitosti, padlí jabloňovému, rakovině a mšicím. Je vhodná do středních klimatických podmínek.

  Standardní podnože : 200 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 200 Kč
  Více...
 • Redcats (sloupovitá)
  x
  Redcats (sloupovitá)

  Sloupovitá. Konzumní zralost je od září do prosince. Plod je velký, až velmi velký, s atraktivní červenou krycí barvou a pevnější slupkou. Chuťově je velmi dobrá, sladká, s výraznou kyselinkou. Je odolná vůči strupovitosti, padlí jabloňovému a rakovině. Je vhodná do středních klimatických podmínek.

  Standardní podnože : 200 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 200 Kč
  Více...
 • Starcats (sloupovitá)
  x
  Starcats (sloupovitá)

  Sloupovitá. Konzumní zralost je od září do prosince. Roste středně bujně. Plod je velký, pevný, brzy se vybarvující, zářivě červený. Dužnina je velmi dobrá, šťavnatá. Je to odrůda odolná vůči strupovitosti, padlí jabloňovém a rakovině. Je vhodná do středních klimatických podmínek.

  Standardní podnože : 200 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 200 Kč
  Více...
 • Suncats (sloupovitá)
  x
  Suncats (sloupovitá)

  Sloupovitá. Sklizňová zralost je v srpnu a její skladovatelnost je omezená. Roste bujně. Plod je velký, z části červený. Dužnina je chutná, mírně navinulá. Je odolná vůči strupovitosti, padlí jabloňovému a rakovině. Je vhodná do středních klimatických podmínek.

  Standardní podnože : 200 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 200 Kč
  Více...
 • Galaval
  x
  Galaval

  Mutace odrůdy Gala.Nejrovnoměrněji dobarvuje.Velmi plodná odrůda.Plod je atraktivní,tmavý,rozmytý s ojedinělým šrafováním,chutný,šťavnatý.Je cizosprašný,vhodný opylovač je odrůda Granny Smith.Vnímavá ke strupovitosti jabloně,citlivá na rakovinu.Skladovatelnost do Března.

  Standardní podnože : 145 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 145 Kč
  Více...
 • Golden Reinders
  x
  Golden Reinders

  Sklizňová zralost je v říjnu, konzumní v listopadu a skladovatelnost do března. Strom roste středně bujně, rozložitě. Plod je velký, kuželovitého tvaru, zelenožluté barvy a v době zralosti barvy žluté. Slupka je tenká, drsná. Dužnina je žlutavé barvy, nasládlé až sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická. Odrůda s atraktivním plodem. Odolnost proti strupovitosti je nízká, ale proti napadení padlím jabloňovým je vysoká. Je určena pro teplé a střední polohy. Klony: Golden Del. Reinders®, Golden Delicious klon B

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Topaz
  x
  Topaz

  Patří do skupiny zimních. Sklízí se začátkem října, konzumní je v prosinci, skladovatelné do března až dubna. Plod je středně velký až velký, ploše kulovitý. Základní barva je zelenožlutá s červeným žíháním. Slupka je tenká, hladká, nerovná a slabě mastná. Dužnina je nažloutlá, navinule sladká, velmi šťavnatá. Strom roste středně bujně, rozložitě, plodnost brzká, průměrná a pravidelná.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
  Ořešák
  Višeň
 • Újfehertoi fürtös
  x
  Újfehertoi fürtös

  Pozdní kyselka. Zraje začátkem července. Strom roste středně bujně. Plod je středně velký až velký, kulatý, tmavě červený, jde dobře od stopky. Dužnina je měkká, sladká s příjemnou kyselinkou, aromatická, velmi dobrá. Je vhodná do teplejších oblastí. I přes svou samosprašnost je vhodné ji ve výsadbách kombinovat s jinými odrůdami. Je to vynikající pozdní višeň. Odolnost proti pukání za deště je velmi velká.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
  Mandloně
  Drobné ovoce
 • Titania-rybíz černý keřový
  x
  Titania-rybíz černý keřový

  Zraje ve 2-3 červencovém týdnu.Chuť je sladkokyselá,aromatická.Vyniká plodností a dobrým zdravotním stavem.Odolnost vysoká proti napadení americkým padlím angreštovým.

  Standardní podnože : 80 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 80 Kč
  Více...
 • Invicta-angrešt zelený keřový
  x
  Invicta-angrešt zelený keřový

  Velmi raná odrůda. Plody jsou střední,elipsovité,žlutě zbarvené,ojíněné,sladké. Vysoká a pravidelná plodnost. Odolné vůči americkému padlí.

  Standardní podnože : 80 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 80 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Reflamba
  x
  Angrešt zelený stromkový Reflamba

  Zraje začátkem července.Chuť aromatická,příjemně nasládlá.Plod je středně velký až velký.Vysoká odolnost na padlí.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Invicta-angrešt stromkový zelený
  x
  Invicta-angrešt stromkový zelený

  Velmi raná odrůda.Plody jsou střední,elipsovité,žlutě zbarvené,ojíněné,sladké.Vysoká a pravidelná plodnost.Odolné vůči americkému padlí.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Rixanta
  x
  Angrešt zelený stromkový Rixanta

  Raná až středně raná,dozrává v polovině června-července.Chuť je navinule sladká,aromatická.Odolnost proti padlí je vysoká.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Hinnonmaki Grun
  x
  Angrešt zelený stromkový Hinnonmaki Grun

  Odrůda se žlutozelenými plody.Plody jsou středně veliké a zrají v srpnu.Jsou dobře odolné na padlí.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Prima
  x
  Angrešt zelený stromkový Prima

  Novější,velmi kvalitní česká odrůda.Je odolná na padlí.Plod velký ,hladký,sladkokyselý,aromatický.Dozrává v červenci.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Rybíz černý keřový Moravia
  x
  Rybíz černý keřový Moravia

  Zraje v druhém týdnu července.Hrozen je delší.Bobule jsou středně velké,středně tuhé konzistence.Chuť sladkokyselá,aromatická.

  Standardní podnože : 80 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 80 Kč
  Více...
 • Angrešt keřový Spinefree
  x
  Angrešt keřový Spinefree

  Červená beztrnná odrůda s vynikající odolností.Zraje koncem července,začátkem srpna.Plod je středně velký až velký.Chuť navinule sladká,aromatická.

  Standardní podnože : 80 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 80 Kč
  Více...