Aktuální nabídka ovocných stromků pro období PODZIM 2019 - JARO 2020

Standardní podnože:

Mezi standardní podnože řadíme pro peckoviny podnože Myrobalán, St. Julien A, Mahalebka, Ptačka a pro jádroviny M 9 Pajam 1, Pajam 2, M 26, P 14, MM 106, hrušňový semenáč, BA 29, Kdouloň A. Tyto podnože nejsou zatíženy licenčním poplatkem, protože byly vyšlechtěny v dobách, kdy šlechtění financovaly většinou státy nebo univerzity. Některé z jmenovaných podnoží jsou množené ze semen (generativní podnože), které jsou levnější, ale jejich vlastnosti jako vzrůstnost a afinita jsou vzhledem k roztříštěnosti potomstva podnož od podnože rozdílné.

Licenční podnože:

Mezi licenční podnože řadíme podnože pro peckoviny: WaVit®, GF 677®, Gisela 5®, Torinel®, Fox 11®. Vlastnická práva těchto podnoží vlastní různé evropské firmy, které z každé prodané podnože dostávají stanovený licenční poplatek, který pak obvykle slouží k financování dalších šlechtitelských programů. Protože se jedná o vegetativně množené podnože (množí se v laboratořích metodou „in vitro“), jsou jejich vlastnosti jako růst, nástup do plodnosti a afinita naprosto u všech jedinců stejné. Kromě těchto vlastností mezi jejich další přednosti patří vyrovnaná velikost plodů, brzký nástup do plodnosti.
  Meruňka
 • Sefora
  x
  Sefora

  Dozrává 6 dní před odrůdou Bhart, tj.začátkem července. Hmotnost plodu je 60 gramů. Plod je oranžově zbarvený, s výrazným červeným zabarvením na téměř polovině plodu. Dužnina je oranžové barvy, výborné chuti. Plod je pevný. Růst je vzpřímený, strom lze snadno tvarovat. Jedná se o samosprašnou odrůdu.

  Standardní podnože : 290 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 290 Kč
  Více...
 • Bhart
  x
  Bhart

  Tato velká meruňka zraje začátkem nebo v polovině července, je velmi pěkně světle oranžovočerveně zbarvená, má hladkou slupku, je šťavnatá a chuťově velmi dobrá. Strom roste velmi silně, přináší dobrý o něco pozdnější výnos. Plody jsou náchylné na moniliozu. Není samosprašná, dobrým opylovačem jsou Harlayne a Hargrand.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
 • Bergeval
  x
  Bergeval

  Dozrává s odrůdou Goldrich tj. v polovině července. Je samosprašná. Kvete pozdně a je odolná vůči jarním mrazíkům. Plod má jasně oranžovou barvu. Chuť má velmi dobrou, s vysokým obsahem cukrů a optimálním množstvím kyselin. Je vhodná ke všem druhům zpracování. Předností této odrůdy je její odolnost na poškození při sběru, manipulaci a transportu.

  Standardní podnože : 290 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 290 Kč
  Více...
 • Digat
  x
  Digat

  Dozrává 2 dny po odrůdě Goldrich. Velikost plodu je 60-70 gramů. Plod je oranžové až červené barvy. Chuť je výborná, sladká. Růst je středně silný až silný. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 290 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 290 Kč
  Více...
 • Maďarská
  x
  Maďarská

  Zraje v druhé polovině července. Strom roste bujně, rozložitě. Plod je velký, hladký, světle oranžový s rozmytým líčkem na osluněné straně. Dužnina je oranžové barvy, středně tuhá, středně šťavnatá, navinule sladká, při plném vyzrání až velmi sladká, velmi aromatická. Jedná se o jednu z nejkvalitnějších odrůd. Její nevýhodou ovšem je značná citlivost na pozdní jarní mrazíky v době květu, nerovnoměrné dozrávání plodů a špatná transportabilita.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
  Slivoň
 • Čačanská lepotica
  x
  Čačanská lepotica

  Zraje 28 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá. Plodnost je brzká, velká až velmi velká, pravidelná. Plod je velký. Základní barvu slupky má po odstranění ojínění tmavě modrou. Dužnina je žlutavě zelená, středně tuhá až tuhá, středně až velmi šťavnatá, v chuti navinule sladká, při plném vyzrání až sladká, poměrně aromatická, dobrá až velmi dobrá. Pro svou nenáročnost ji zvláště ocení začínající zahrádkáři. Je tolerantní vůči šarce a je samosprašná.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
 • Althanova (ryngle)
  x
  Althanova (ryngle)

  Středně raná až pozdní ryngle. Zraje 10 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá. Plodnost je pozdější, velká až velmi velká, pravidelná. Plod je středně velký až velký, z bočního pohledu kruhovitý. Základní barva slupky je po odstranění ojínění světle fialová. Dužnina je žlutá, středně tuhá až tužší, velmi šťavnatá, v chuti navinule sladká, při plném vyzrání až velmi sladká, aromatická, velmi dobrá až výborná. Typicky stolní odrůda s atraktivními plody velmi dobré chuti. Je velmi odolná mrazu. Je cizosprašná, vhodným opylovačem je odrůda Zelená renklóda.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
 • JoJo
  x
  JoJo

  Středně raná až pozdní pološvestka. Zraje 12 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá. Plodnost je brzká, velmi velká, pravidelná. Plod je velký, z bočního pohledu elipsovitý. Dužnina je žlutavě zelená, tuhá, středně až velmi šťavnatá, v chuti sladce navinulá, při plném vyzrání až nasládlá, jen málo aromatická. Předností je vysoká plodnost. Je rezistentní vůči šarce a je samosprašná.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Domácí velkoplodá
  x
  Domácí velkoplodá

  Jedná se o nejrozšířenější u nás pěstovanou švestku. Zraje v září, ve vyšších polohách až v první polovině října. Plod je menší velikosti, typicky švestkovitého tvaru. Slupka má tmavě fialově modrou barvu se světle modrým ojíněním. Dužnina je žlutozelená, ve správné zralosti pevná a středně šťavnatá. Chuť je navinule sladká, středně aromatická, velmi dobrá. Odlučitelnost od pecky je zpravidla velmi dobrá. Tato odrůda je citlivá na šarku. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
 • Haganta
  x
  Haganta

  Dozrává v první polovině září. Strom roste středně silně, větve mají přirozený odklon, s tendencí vyholovat. Plod je vejčitý, velký, modré barvy, dužnina zlato žluté barvy jde dobře od pecky. Nástup do plodnosti je brzký, přináší vysoké a pravidelné výnosy. Odrůda není rezistentní vůči Šarce švestek, ale zároveň není citlivá. Je vhodná k výrobě destilátů.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Toptaste
  x
  Toptaste

  Dozrává na začátku září s odrůdou Hanita, ale na rozdíl od ní má delší sklizňovou periodu. Dozrává poměrně hodně rovnoměrně a plody drží dlouho na stromě, proto dosahuje jednoho z nejvyšších obsahů cukrů mezi švestkami a i chuť je typicky švestková a kořeněná. Díky vysokému obsahu cukru a typicky švestkové kořeněné chuti je zajímavá pro výrobu ovocných destilátů. Plod je velký (cca 38g), tmavě zbarven. Strom roste středně. Nástup do plodnosti je brzký, výnos je vysoký, plodnost je pravidelná. Je velmi málo vnímavá vůči monilióze a rzím, což z ní dělá jednu s nejodolnějších švestek vůbec. Je rezistentní vůči Šarce.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Valor
  x
  Valor

  Zraje na přelomu srpna a září, přináší velmi velké (40-60g), tmavě modře zbarvené plody s fialovými partiemi na zastíněné straně. Dužnina je žlutozelená, šťavnatá, vykazuje velmi vysoký obsah cukru a kyselin a je velmi dobré chuťové kvality. Je tolerantní na Šarku a přináší velmi časné a vysoké výnosy. Strom roste středně silně, široce vzpřímeně s množstvím pichlavého předčasného obrostu. Poněkud měkké a na monilii choulostivé plody nás nutí doporučit výsadbu ve srážkově chudých oblastech.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
  Hrušeň
 • Lucasova
  x
  Lucasova

  Zimní odrůda hrušky. Sklizňová zralost od poloviny října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do února. Plodnost je brzká, hojná, pravidelná. Odrůda s atraktivními plody. Plody jsou středně velké až velké, baňatého tvaru. Základní barva slupky je zelenožlutá, krycí červená ve formě nevýrazného líčka. Dužnina je bílé barvy, sladce navinulé chuti, více šťavnatá, konzistence jemná, měkká, máslovitá. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední.

  Standardní podnože : 150 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 150 Kč
  Více...
 • Bohemica
  x
  Bohemica

  Pozdní zimní odrůda. Plody jsou středně velké až větší, tupě kuželovité. Slupka je nazelenalá, při dozrávání žlutá, u některých plodů s méně výrazným oranžovým líčkem. Dužnina má křehkou, středně šťavnatou konzistenci. Chuť je mírně aromatická, příjemně sladká. Sklízí se ve druhé polovině října, dozrává od konce prosince až v lednu, vydrží do března i déle. Značně odolná ke strupovitosti i nízkým teplotám a rezistentní ke spále růžokvětých. Plodnost je vysoká a pravidelná.

  Licenční podnože : 210 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 210 Kč
  Více...
 • Boscova lahvice
  x
  Boscova lahvice

  Patří do skupiny podzimních hrušek. Zraje v první polovině září, konzumní zralost je na konci září a skladovatelná je do konce října. Strom roste středně bujně až bujně, rozložitě. Plod je dlouhý, vydutého lahvicovitého, souměrného tvaru. Základní barva je žlutá. Slupka je středně tlustá, jemně rzivá, suchá. Dužnina je žlutobílé barvy, velmi sladké chuti. Je velmi šťavnatá a aromatická.

  Standardní podnože : 150 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 150 Kč
  Více...
  Třešeň
 • Celeste
  x
  Celeste

  Je to kříženec odrůd Van x Newstar. Zraje týden před odrůdou Van - v polovině června. Plod je velmi velký 10-11g, výrazně červeně zbarvený, má dobrou trasportabilitu. Dužnina je sladká, středně tvrdá. Strom roste kompaktně. Odrůda Celeste v sobě kombinuje ranou zralost a zajímavou velikost. Nepatrně je citlivá na moniliózu plodů. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 290 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 290 Kč
  Více...
 • Tamara
  x
  Tamara

  Středně raná odrůda, zraje v 5 až 6 třešňovém týdnu. Je to jedna z největších třešní. Dužina je velmi pevná, křehká, velmi dobré kvality. Roste energicky a přináší pravidelné a dobré výnosy.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
 • Kordia
  x
  Kordia

  Kordia je pozdní tmavá chrupka, zraje v 6.třešňovém týdnu, tj.první polovina července. Plodnost je středně brzká, velká až velmi velká. Plod je velký až velmi velký, tvarem srdčitý. Středně tlustá slupka má hnědočervenou barvu. Dužnina je tmavě červená, středně tuhá až tuhá, středně šťavnatá, navinule sladká, při plném vyzrání sladká až velmi sladká, velmi aromatická, velmi dobré až výborné chuti. Je jednou z nejkvalitnějších odrůd našeho sortimentu. Lze ji s úspěchem pěstovat ve všech polohách. Odolnost pukání za deště je velká až velmi velká. Je cizosprašná, vhodným opylovačem jsou odrůdy Celeste, Carmen, Skeena.

  Licenční podnože : 250 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 250 Kč
  Více...
  Broskvoň
 • Spring Lady
  x
  Spring Lady

  Dozrává v druhé polovině července, týden před odrůdou Dixired. Plod je velmi pěkně vybarven, velký. Chuť je  velmi dobrá. Květ je velmi mrazuodolný. Tak jako všechny rané odrůdy nejde od pecky, ale praská jen velmi vzácně. Velmi zajímavá raná odrůda mezi Starcrestem a Dixiredem.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
 • Royal Gem
  x
  Royal Gem

  Plod je velmi velký, tmavě červený. Dužnina je žlutomasá s velmi dobrou chutí. Dozrává s Dixiredem - na přelomu července a srpna, je však lépe odlučitelný od pecky a má lepší kvalitu ovoce. Plodnost není až tak pravidelná jako u odrůdy Redhaven. Strom roste silně. Je mrazuodolný a odolný vůči kadeřavosti jako Redhaven. V této době dozrávání se jedná o naši nejlepší odrůdu.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
 • Symphonie
  x
  Symphonie

  Broskvoň Symphonie je středně pozdní odrůda s výtečnými sladkými plody od poloviny srpna. Broskve mají oranžově nazlátlou slupku s nepravidelným červeným probarvením. Plody jsou velké, kulovité a mají žlutou dužinu a hodně šťávy. Od pecky je snadno odlučitelná. Je samosprašná. Symphonie má spolehlivou a pravidelnou plodnost. Je středně odolná kadeřavosti a netrpí na vymrzání ve dřevě.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
 • Vistarich
  x
  Vistarich

  Žlutomasá broskev dozrávající v polovině srpna. Strom roste středně. Plod je velmi velký, tmavě červený, téměř bez plsti, není tak napadaný hmyzem. Dužnina je oranžová, velmi dobré chuti, sladká. Řadí se k nejodolnějším odrůdám moderních broskví.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
  Jabloň
 • Angold
  x
  Angold

  Zimní odrůda jabloně. Sklizňová zralost je začátkem října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do března. Plodnost je brzká, vysoká s probírkou pravidelná. Plod je středně velký až velký. Slupka středně tlustá, hladká a lesklá. Základní barva bělavě zelená, krycí tmavě červená, forma rozmyté žíhání. Dužnina krémové barvy, navinule sladká v chuti, aromatická. Konzistence dužniny jemná a středně pevná, více šťavnatá. Jedná se o odrůdu s atraktivním plodem. Plody později vybarvují. Odolnost proti napadení strupovitostí je vyšší, odolnost proti napadení padlím jabloňovým je nízká. Je určena pro pěstování ve všech oblastech.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Red Idared
  x
  Red Idared

  Je to červený klon odrůdy Idared. Sklizňová zralost v polovině října , konzumní v listopadu se skladovatelností do dubna. Plodnost brzká,hojná,s probírkou pravidelná. Plod je velký.Slupka středně tlustá,hladká,suchá a lesklá. Dužnina bílé barvy,navinule sladké chuti a středně šťavnatá. Jedná se o odrůdu s atraktivním plodem. Odolnost proti napadení strupovitostí a proti padlí jabloňovému je nízká. Je určena pro pěstování v teplejších a středních oblastech s intenzivní chemickou ochranou.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Galaval
  x
  Galaval

  Mutace odrůdy Gala. Nejrovnoměrněji dobarvuje. Velmi plodná odrůda. Plod je atraktivní, tmavý, rozmytý s ojedinělým šrafováním, chutný, šťavnatý. Je cizosprašný, vhodný opylovač je odrůda Granny Smith. Vnímavá ke strupovitosti jabloně, citlivá na rakovinu. Skladovatelnost do Března.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Admirál
  x
  Admirál

  Admirál se řadí mezi odrůdy zimních jablek, sklizňová zralost nastává začátkem října. Plody jsou skladovatelné až do konce května. Odrůda je považována za rezistentní vůči některým chorobám, odrůdu lze pěstovat bez chemické ochrany. Plod je ploše kulatý, střední. Slupka hladká, zelené zbarvení s rozmytou jasně až purpurově červenou. Dužnina je nažloutlá se sladce navinulou chutí, tuhá, velmi dobrá.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
 • Galaxy
  x
  Galaxy

  Mutace odrůdy Gala. Patří do skupiny zimních odrůd. Sklízí se koncem září a skladovatelné je do února. Plod je veliký. Dužnina je žlutobílé barvy, tuhá, sladká a chrupkavá. Odolnost vůči strupovitosti a padlí je střední.

  Standardní podnože : 180 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 180 Kč
  Více...
  Ořešák
  Višeň
 • Fanal
  x
  Fanal

  Pozdní kyselka. Zraje počátkem července. Strom roste středně bujně. Plod je velký až velký, kulovitý, tmavě hnědočervený, odolný vůči praskání. Dužnina je šťavnatá, kyselá, natrpklá, s typicky višňovou chutí. Je samosprašná. Celkově velmi nenáročná s vysokou plodností. Květ je velmi odolný jarním mrazům. Odolnost proti pukání za deště je velmi velká.

  Standardní podnože : 220 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 220 Kč
  Více...
  Mandloně
 • Lauranne
  x
  Lauranne

  Samosprašná odrůda s pozdní dobou květu, odolná mrazu ve dřevě i ve květu.Plod je velmi velký,dobře luštitelné velké jádro.Chuť je velmi dobrá,sladké příjemné chuti.Kvete pozdě,proto uniká pozdním jarním mrazíkům.Sklízí se v září.Je dobrým opylovačem pro pozdně kvetoucí odrůdy mandloní.

  Licenční podnože : 320 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 320 Kč
  Více...
  Drobné ovoce
 • Kanadská borůvka Berkeley
  x
  Kanadská borůvka Berkeley

  Hustý keř, dorůstající do výšky 120-180cm a šířky 100-140cm. Středně velké až velké plody mají příjemnou sladkou chuť. Dozrávají od konce července do první poloviny srpna.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Kanadská borůvka Jersey
  x
  Kanadská borůvka Jersey

  Opadavý, listnatý keř, dorůstající do výšky 1-2m a šířky 1-1,5,. Plody jsou středně velké, sladce, lehce navinulé, syté, modré barvy. Dozrávají na přelomu června, července. Roste velmi bujně a proto vyžaduje každoroční řez. Potřebuje kyselou půdu a slunné stanoviště.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Líska - Lombardská bílá
  x
  Líska - Lombardská bílá

  Lombardská bílá je jedna z nejkvalitnějších odrůd lísky. Je samosprašná. Keře jsou středního až slabšího růstu. Plod je podlouhle vejčitý. Skořápka je středně silná, světle hnědá. Jádro vyplňuje celou skořápku. Chuť je velmi dobrá. Plody dozrávají v 1.týdnu v září. Plodnost je brzká, velká a téměř pravidelná. Nejlépe prospívá na záhřevných půdách dobře zásobenými živinami a vláhou. Odolnost proti nízkým teplotám ve dřevě i v květu je nízká.

  Standardní podnože : 130 Kč
  Licenční podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Licenční podnože : 300 Kč
  Více...
 • Ostružina Čačanská beztrnná
  x
  Ostružina Čačanská beztrnná

  Polovzpřímeně rostoucí srbská odrůda. Nepotřebuje oporu. Zraje od první poloviny srpna až do poloviny září. Plody má černé, velmi velké, sladké a aromatické, s pevnou dužninou a dobrou skladovatelností.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Maliník žlutý Sugana Gelb
  x
  Maliník žlutý Sugana Gelb

  Patří mezi stáleplodící (remontantní) odrůdy. Jasně žluté plody jsou velké až 2,5cm a mají výbornou chuť. Plody rostou na jednoletých i dvouletých prutech. První sklizeň začíná od poloviny června (na dvouletých výhonech) a druhé ovoce začnete sklízet na přelomu srpna a září (na jednoletých výhonech).

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Titania-rybíz stromkový černý
  x
  Titania-rybíz stromkový černý

  Pozdní odrůda, vyniká plodností a dobrým zdravotním stavem. Bobule jsou velké, ploše kulovité, slupka pevná. Chuť je sladkokyselá, aromatická. Zraje ve 2-3 červencovém týdnu. Je vhodná pro velkovýrobu i drobné pěstitele. Plodnost bývá velká a pravidelná.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Angrešt červený stromkový Karát
  x
  Angrešt červený stromkový Karát

  Karát je raná až středně raná odrůda. Plody jsou středně velké, mají hruškovitý tvar a tmavě červenou barvu. Plody mají osvěžující sladkokyselou chuť. Sklízí se od konce června. Je vysoce odolný proti americkému padlí.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Rybíz červený Junifer-stromkový
  x
  Rybíz červený Junifer-stromkový

  Junifer je středně raná odrůda červeného rybízu. Hrozen je středně dlouhý. Bobule jsou velké, jasně červené sladkokyselé chuti. Zraje v 1-2.červencovém týdnu. Červený rybíz Junifer má vysokou odolnost proti rzi, padlí a antraknoze.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Jonkheer van Tets-rybíz stromkový červený
  x
  Jonkheer van Tets-rybíz stromkový červený

  Velmi raná odrůda. Slupka je tmavě červená, tenká, středně pevná. Dužina je červená, měkčí, šťavnatá. Chuť navinulá, aromatická. Bobule jsou velké, kulovité až mírně zploštělé. Hrozen je dlouhý. Odolnost proti padlí a rzi je vysoká.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Rybíz červený Rosetta-stromkový
  x
  Rybíz červený Rosetta-stromkový

  Středně raná odrůda červeného rybízu. Sklízí se v červenci. Hrozen je středně dlouhý se středně velkými bobulemi. Dužnina je sladkokyselá, aromatická.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Rybíz červený Losan-stromkový
  x
  Rybíz červený Losan-stromkový

  Raná odrůda červeného rybízu. Sklizeň začátkem července. Hrozen středně dlouhý s velkými, kulovitými bobulemi. Barva plodu tmavě červená. Dužnina sladká, aromatická.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Josta
  x
  Josta

  Josta je povedený mezidruhový kříženec, nesoucí znaky obou rodičů. Po rybízu podědila beztrnné větve a tmavou barvu plodů, po angreštu větší bobule a lepší schopnost zakořeňovat ze spodních větví ležících na zemi(je-li pěstována jako keř). Plody nemají typickou vůni černého rybízu a jsou někdy o málo světlejší. Josta se dá pěstovat jako keř či stromek. Plody jsou nakyslé, někdy připomínají bobule révy. Obsahuje vysoké množství vitamínu C. Netrpí běžnými chorobami, jako je například padlí. Rostliny nenapadají ani škůdci.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Rixanta
  x
  Angrešt zelený stromkový Rixanta

  Raná až středně raná, dozrává v polovině června-července. Chuť je navinule sladká, aromatická. Odolnost proti padlí je vysoká.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Jonkheer van Tets-rybíz červený keřový
  x
  Jonkheer van Tets-rybíz červený keřový

  Zraje ve 4. červnovém týdnu až 2.červencovém týdnu. Chuť je nakyslá, aromatická. Velmi raná odrůda, vhodná pro přímý konzum. Plodnost je střední, pravidelná. Bobule jsou velké, kulovité, sytě červené, slupka středně pevná.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Titania-rybíz černý keřový
  x
  Titania-rybíz černý keřový

  Zraje ve 2-3 červencovém týdnu. Chuť je sladkokyselá, aromatická. Vyniká plodností a dobrým zdravotním stavem. Odolnost vysoká proti napadení americkým padlím angreštovým.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Invicta-angrešt zelený keřový
  x
  Invicta-angrešt zelený keřový

  Velmi raná odrůda. Plody jsou střední, elipsovité, žlutě zbarvené, ojíněné, sladké. Vysoká a pravidelná plodnost. Odolné vůči americkému padlí.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Stromkový angrešt žlutý Dukát
  x
  Stromkový angrešt žlutý Dukát

  Zelenoplodý angrešt, vysoce odolný padlí. Zraje v první polovině července. Plod je středně velký až velký, bez chloupků. Sladký a velmi aromatický. Chutná, nenáročná a úrodná odrůda.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Keřový angrešt Hinnonmaki žlutý
  x
  Keřový angrešt Hinnonmaki žlutý

  Žlutoplodý angrešt, velmi odolný padlí americkému. Zraje v první polovině července.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Stromkový rybíz červený Detvan
  x
  Stromkový rybíz červený Detvan

  Česká odrůda bez zvláštních požadavků na půdu, vhodná k výrobě šťáv a marmelád. Bobule jsou v dlouhých hroznech, sytě červené barvy a mají kyselejší chuť. Sklízí se v první dekádě července.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Angrešt stromkový červený Nesluchowski
  x
  Angrešt stromkový červený Nesluchowski

  Raná odrůda. Plody mají tmavě červenou barvu, velkou velikost a sladkou chuť. Odrůda je rezistentní proti padlí.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Angrešt stromkový Hinnonmaki red
  x
  Angrešt stromkový Hinnonmaki red

  Samosprašná odrůda, plně mrazuvzdorná. Plody jsou střední s hladkou slupkou, zbarvené do tmavě červené. Chuťově jsou nasládlé a aromatické a příjemně voní. Sklízí se koncem června a až do července.

  Standardní podnože : 130 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 130 Kč
  Více...
 • Angrešt keřový Mucurines
  x
  Angrešt keřový Mucurines

  Oblíbená odrůda zeleného angreštu, s velkými, vejčitými plody s pevnou slupkou. Dužnina je nasládlá, s nízkou kyselostí, aromatická. Dozrává od poloviny července. Je odolný vůči plísňovým chorobám.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt červený keřový Spinefree
  x
  Angrešt červený keřový Spinefree

  Červená beztrnná odrůda s vynikající odolností. Zraje koncem července, začátkem srpna. Plod je středně velký až velký. Chuť navinule sladká, aromatická.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...
 • Angrešt keřový Kaptivátor
  x
  Angrešt keřový Kaptivátor

  Středně raná odrůda, prakticky beztrnná. Plody mají červenou barvu, jsou střední velikosti a zrají od poloviny července. Je odolný proti padlí. Chuť je sladká. Hodí se do všech pěstitelských oblastí.

  Standardní podnože : 100 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 100 Kč
  Více...