Aktuální nabídka ovocných stromků pro období PODZIM 2022 - JARO 2023 (ovocné stromky jsou zákrsky = výška korunky je 60 cm od země)

Standardní podnože:

Mezi standardní podnože řadíme pro peckoviny podnože Myrobalán, St. Julien A, Mahalebka, Ptačka a pro jádroviny M 9 Pajam 1, Pajam 2, M 26, P 14, MM 106, hrušňový semenáč, BA 29, Kdouloň A. Tyto podnože nejsou zatíženy licenčním poplatkem, protože byly vyšlechtěny v dobách, kdy šlechtění financovaly většinou státy nebo univerzity. Některé z jmenovaných podnoží jsou množené ze semen (generativní podnože), které jsou levnější, ale jejich vlastnosti jako vzrůstnost a afinita jsou vzhledem k roztříštěnosti potomstva podnož od podnože rozdílné.

Licenční podnože:

Mezi licenční podnože řadíme podnože pro peckoviny: WaVit®, GF 677®, Gisela 5®, Torinel®, Fox 11®. Vlastnická práva těchto podnoží vlastní různé evropské firmy, které z každé prodané podnože dostávají stanovený licenční poplatek, který pak obvykle slouží k financování dalších šlechtitelských programů. Protože se jedná o vegetativně množené podnože (množí se v laboratořích metodou „in vitro“), jsou jejich vlastnosti jako růst, nástup do plodnosti a afinita naprosto u všech jedinců stejné. Kromě těchto vlastností mezi jejich další přednosti patří vyrovnaná velikost plodů, brzký nástup do plodnosti.
  Meruňka
 • Harlayne
  x
  Harlayne

  Je zralá na přelomu července a srpna a již 10 dnů před sklizní je světle oranžově zbarvená. Plody jsou středně velké, dužina pevná, silně oranžová, dobré chuti. Rezistence na moniliozu a časné zbarvení umožňuje delší skladování. Tato odrůda je velmi dobře odolná mrazu ve dřevě, květních pupenech. Plody jsou vhodné převážně na konzervárenské zpracování.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Harogem
  x
  Harogem

  Zraje na přelomu července a srpna. Strom roste slabě až středně bujně. Plod je středně velký, hrbolatý. Základní barvou je tmavě oranžová, většinu ploch však kryje purpurové líčko. Dužnina je tmavě oranžová, tuhá až velmi tuhá, málo až středně šťavnatá, navinule sladká, aromatická, dobré chuti. Je odolná proti mrazu. Vhodná jak pro přímý konzum, tak i konzervárenské zpracování. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Maďarská
  x
  Maďarská

  Zraje v druhé polovině července. Plod je velký, hladký, světle oranžový s rozmytým líčkem na osluněné straně. Dužnina je oranžové barvy, středně tuhá, středně šťavnatá, navinule sladká, při plném vyzrání až velmi sladká, velmi aromatická. Jedná se o jednu z nejkvalitnějších odrůd. Její nevýhodou ovšem je značná citlivost na pozdní jarní mrazíky v době květu, nerovnoměrné dozrávání plodů a špatná transportabilita. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Velkopavlovická
  x
  Velkopavlovická

  Dozrává koncem července. Strom roste bujně, vytváří velké, v plné plodnosti široce kulovitě rozložené koruny. Plody jsou velké, pravidelné, kulovitě oválné. Slupka je hladká, pevná. Základní barvu má sytě oranžovou, krytou načervenalým líčkem. Dužnina je sytě oranžová, pevná, rozplývavá, velmi šťavnatá, sladce navinulá, dobrá, typicky meruňková. Jde dobře od pecky. Proti mrazu jsou stromy odolné, květy a plůdky jsou na mráz velice citlivé. Je samosprašná.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
  Slivoň
 • Althanova (ryngle)
  x
  Althanova (ryngle)

  Středně raná až pozdní ryngle. Dozrává v druhé polovině srpna. Plodnost je pozdější, velká až velmi velká, pravidelná. Plod je středně velký až velký, fialově zabarvený. Dužnina je žlutá, středně tuhá až tužší, velmi šťavnatá, v chuti navinule sladká, při plném vyzrání až velmi sladká, aromatická, velmi dobrá až výborná. Typicky stolní odrůda s atraktivními plody velmi dobré chuti. Je velmi odolná mrazu. Je cizosprašná, vhodným opylovačem je odrůda Zelená renklóda.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Čačanská lepotica
  x
  Čačanská lepotica

  Zraje 28 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá. Plodnost je brzká, velká až velmi velká, pravidelná. Plod je velký. Základní barvu slupky má po odstranění ojínění tmavě modrou. Dužnina je žlutavě zelená, středně tuhá až tuhá, středně až velmi šťavnatá, v chuti navinule sladká, při plném vyzrání až sladká, poměrně aromatická, dobrá až velmi dobrá. Pro svou nenáročnost ji zvláště ocení začínající zahrádkáři. Je tolerantní vůči šarce a je samosprašná.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Haganta
  x
  Haganta

  Dozrává v první polovině září. Strom roste středně silně, větve mají přirozený odklon, s tendencí vyholovat. Plod je vejčitý, velký, modré barvy, dužnina zlato žluté barvy jde dobře od pecky. Nástup do plodnosti je brzký, přináší vysoké a pravidelné výnosy. Odrůda není rezistentní vůči Šarce švestek, ale zároveň není citlivá. Je vhodná k výrobě destilátů.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
 • Jofela
  x
  Jofela

  Je kříženec odrůd JoJo a Felsina. Je velmi dobře odolná vůči mrazu, rezistentní k šarce. Plodnost je brzká, pravidelná, velmi vysoká. Odrůda je samosprašná. Plody jsou středně velké, protáhle vejčité. Slupka je tmavě fialová až tmavě modrá, silně ojíněná. Dužnina je zlatožlutá, jemná, snadno odlučitelná od pecky. Chuť je velmi aromatická, s vyváženým poměrem cukrů a kyselin. Plody zrají v září. Odrůda plodí dlouho, až do října.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
 • Joganta
  x
  Joganta

  Nový, samosprašný kříženec odrůd JoJo x Haganta. Plody má velmi velké, oválné, tmavě modré barvy. Dužnina je zlatožluté barvy, šťavnatá, pevná, aromatická, dobře oddělitelná od pecky. Chuťově velmi sladká. Je rezistentní vůči Šarce a málo citlivá k ostatním chorobám. Dozrává v polovině září.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
 • JoJo
  x
  JoJo

  Středně raná až pozdní pološvestka. Dozrává v první polovině září. Plodnost je brzká, velmi velká, pravidelná. Plod je velký, z bočního pohledu elipsovitý. Dužnina je žlutavě zelená, tuhá, středně až velmi šťavnatá, v chuti sladce navinulá, při plném vyzrání až nasládlá, jen málo aromatická. Předností je vysoká plodnost. Je rezistentní vůči šarce a je samosprašná.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
 • Quillinská renklóda
  x
  Quillinská renklóda

  Tato ryngle zraje v druhé polovině srpna. Plod je žlutozelený až oranžový. Dužnina je měkká, šťavnatá, v plné zralosti je velmi sladká a příjemné chuti. Jde středně od pecky. Odrůda je samosprašná. Díky jejím pravidelným výnosům a mírným klimatickým nárokům je široce rozšířená.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Toptaste
  x
  Toptaste

  Dozrává na začátku září. Nástup do plodnosti ke brzký, výnos je vysoký, plodnost je pravidelná. Díky vysokému obsahu cukru a specifické chuti je zajímavá pro výrobu ovocných destilátů. Plody má velké, tmavě zabarvené. Je velmi málo vnímavá vůči monilioze a rzím, což z ní dělá jednu z nejodolnějších švestek. Je rezistentní vůči Šarce.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
 • Valor
  x
  Valor

  Zraje na přelomu srpna a září, přináší velmi velké, tmavě modře zbarvené plody s fialovými partiemi na zastíněné straně. Dužnina je žlutozelená, šťavnatá, vykazuje velmi vysoký obsah cukru a kyselin a je velmi dobré chuťové kvality. Je tolerantní na Šarku a přináší velmi časné a vysoké výnosy. Strom roste středně silně, široce vzpřímeně s množstvím pichlavého předčasného obrostu. Poněkud měkké a na monilii choulostivé plody nás nutí doporučit výsadbu ve srážkově chudých oblastech.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Katinka
  x
  Katinka

  Jedná se o samosprašnou švestku. Katinka má plody středně velké, tmavě modré barvy s příměsí červené, jsou ojíněné. Dužnina je zelenožlutá, velmi šťavnatá, sladká, středně tuhá. Plody dozrávají na přelomu července a srpna. Plodnost této odrůdy je velká a pravidelná. Vyžaduje teplá a osluněná stanoviště. Její plody jsou vhodné pro přímý konzum nebo k dalšímu zpracování. Je odolná vůči Šarce a dobře snáší mrazy.

  Standardní podnože : 340 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 340 Kč
  Více...
  Hrušeň
 • Lucasova
  x
  Lucasova

  Zimní odrůda hrušky. Sklizňová zralost od poloviny října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do února. Plodnost je brzká, hojná, pravidelná. Odrůda s atraktivními plody. Plody jsou středně velké až velké, baňatého tvaru. Základní barva slupky je zelenožlutá, krycí červená ve formě nevýrazného líčka. Dužnina je bílé barvy, sladce navinulé chuti, více šťavnatá, konzistence jemná, měkká, máslovitá. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední.

  Standardní podnože : 240 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 240 Kč
  Více...
  Třešeň
 • Kordia
  x
  Kordia

  Kordia je pozdní tmavá chrupka, zraje v 6.třešňovém týdnu, tj.první polovina července. Plodnost je středně brzká, velká až velmi velká. Plod je velký až velmi velký, tvarem srdčitý. Středně tlustá slupka má hnědočervenou barvu. Dužnina je tmavě červená, středně tuhá až tuhá, středně šťavnatá, navinule sladká, při plném vyzrání sladká až velmi sladká, velmi aromatická, velmi dobré až výborné chuti. Je jednou z nejkvalitnějších odrůd našeho sortimentu. Lze ji s úspěchem pěstovat ve všech polohách. Odolnost pukání za deště je velká až velmi velká. Je cizosprašná, vhodným opylovačem jsou odrůdy Celeste, Carmen, Skeena.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
  Broskvoň
 • Symphonie
  x
  Symphonie

  Dozrává koncem srpna. Plody mají oranžově nazlátlou slupku s nepravidelným červeným probarvením. Plody jsou velké, kulovité a mají žlutou dužinu a hodně šťávy. Od pecky je snadno odlučitelná. Je samosprašná. Symphonie má spolehlivou a pravidelnou plodnost. Je středně odolná kadeřavosti a netrpí na vymrzání ve dřevě.

  Licenční podnože : 370 Kč
  <
  >
  Licenční podnože : 370 Kč
  Více...
  Jabloň
 • Angold
  x
  Angold

  Zimní odrůda jabloně. Sklizňová zralost je začátkem října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do března. Plodnost je brzká, vysoká s probírkou pravidelná. Plod je středně velký až velký. Slupka středně tlustá, hladká a lesklá. Základní barva bělavě zelená, krycí tmavě červená, forma rozmyté žíhání. Dužnina krémové barvy, navinule sladká v chuti, aromatická. Konzistence dužniny jemná a středně pevná, více šťavnatá. Jedná se o odrůdu s atraktivním plodem. Plody později vybarvují. Odolnost proti napadení strupovitostí je vyšší, odolnost proti napadení padlím jabloňovým je nízká. Je určena pro pěstování ve všech oblastech.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Blaník
  x
  Blaník

  Patří do skupiny podzimních jabloní. Odrůda byla vyšlechtěna panem Kumštou. Plody jsou nadprůměrné velikosti, kuželovitého tvaru se slabými žebry. Slupka je ojíněná, středně tlustá, základní barva je bělavě žlutá krytá ze 2/3 až 3/4 rozmytou tmavou červení. Dužnina je světle krémové barvy, nadprůměrně šťavnatá, pevná, navinule sladká, aromatická, velmi dobré chuti. Sklizeň se provádí koncem září až začátkem října v závislosti na poloze, průběhu vegetace a použité podnoži. Konzumní zralost nastává v listopadu a dá se skladovat do února až března. Odrůda je značně odolná proti pihovitosti dužniny. Odrůda je rezistentní proti napadení strupovitostí a nadprůměrně odolná proti napadení padlím jabloňovým.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Galaval
  x
  Galaval

  Mutace odrůdy Gala. Nejrovnoměrněji dobarvuje. Velmi plodná odrůda. Plod je atraktivní, tmavý, rozmytý s ojedinělým šrafováním, chutný, šťavnatý. Je cizosprašný, vhodný opylovač je odrůda Granny Smith. Vnímavá ke strupovitosti jabloně, citlivá na rakovinu. Dozrává začátkem září.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Galmac
  x
  Galmac

  Dozrává 4 týdny před odrůdou Gala, což je koncem července. Na letní odrůdu je velmi plodná. Plod je atraktivní, chutný, šťavnatý. Skladovatelnost až 2 měsíce od sklizně. Není rezistentní, citlivá k rakovině. Je cizosprašná, vhodným opylovačem jsou odrůdy Idared, Braeburn, Granny Smith.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Red Bohemia
  x
  Red Bohemia

  Česká mutace odrůdy Rubín. Velmi kvalitní odrůda s výbornou a pravidelnou plodností. Plody jsou velké, kulovité a mimořádně kvalitní. Je středně odolná vůči houbovým chorobám. Slupka je zbarvena tmavě červenou barvou. Dužnina je nasládlá a chrupkavá. Sklízí se koncem září, konzumní zralost je v listopadu, ale skladovat můžeme až do března.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Red Idared
  x
  Red Idared

  Je to červený klon odrůdy Idared. Sklizňová zralost v polovině října, konzumní v listopadu se skladovatelností do dubna. Plodnost brzká, hojná, s probírkou pravidelná. Plod je velký. Slupka středně tlustá, hladká, suchá a lesklá. Dužnina bílé barvy, navinule sladké chuti a středně šťavnatá. Jedná se o odrůdu s atraktivním plodem. Odolnost proti napadení strupovitostí a proti padlí jabloňovému je nízká. Je určena pro pěstování v teplejších a středních oblastech s intenzivní chemickou ochranou.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Red Topaz
  x
  Red Topaz

  Patří do skupiny zimních jabloní. Sklizňová zralost začíná začátkem října, konzumně dozrává v prosinci a skladovatelnost je do dubna až května. Je to červená mutace odrůdy Topaz. Plody se zbarvují o 10-14 dní dříve než odrůda Topaz a vzhledem k tomuto dřívějšímu vybarvování se může sklízet i o něco dřívěji než Topaz.

  Standardní podnože : 250 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 250 Kč
  Více...
 • Redspring (sloupovitá)
  x
  Redspring (sloupovitá)

  Sloupovitá. Zraje začátkem října, současně s Golden Delicious, konzumní zralost krátce po sklizňové zralosti. Plod je středně velký, kulovitý až kulovitě kuželovitý, stopka středně dlouhá, slupka hladká, většinou bez rzivosti, základní barva zelenožlutá, 80 % červené rozmyté krycí barvy, dužnina středně pevná, křehká, jemná, středně šťavnatá, harmonická, chuť dobrá až velmi dobrá. Je to sloupcovitá odrůda s pěknými, chuťově dobrými plody, rezistentní ke strupovitosti. Má rychlý nástup do plodnosti a je náchylná ke střídavé plodnosti. Doporučuje se probírka plodů. Vyžaduje spíše chladnější polohy, kde intenzivně vybarvuje. Je to vhodná stolní odrůda především pro zahrádkáře.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Sonet (sloupovitá)
  x
  Sonet (sloupovitá)

  Sloupovitá jabloň Sonet je podzimní až raně zimní odrůda jabloně. Plod je středně velký, kulovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká, zelenožlutá až žlutá. Dužnina je bílá, rozplývavá a šťavnatá. Chuť je dobrá, harmonicky sladkokyselá. Plody se sklízí v září, konzumně dozrávají krátce po sklizni. Skladovatelnost je do listopadu. Proti mrazu je odolná, je rezistentní vůči strupovitosti a padlí jabloňovému.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
  Ořešák
  Višeň
 • Erdi Bötermö
  x
  Erdi Bötermö

  Zraje koncem června, začátkem července. Strom roste středně bujně. Plody jsou středně velké až velké, velmi atraktivní červené barvy. Stopka je dlouhá. Dužnina je šťavnatá, tužší. Chuť je sladkokyselá . Je velmi dobrá a aromatická. Je samosprašná. Je to velmi kvalitní odrůda, která je vhodná do teplých oblastí. Vhodná nejen pro přímý konzum, ale i pro konzervárenské zpracování. Odolnost proti pukání za deště je velmi velká.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
 • Újfehertoi fürtös
  x
  Újfehertoi fürtös

  Pozdní kyselka. Zraje v druhé polovině července. Strom roste středně bujně. Plod je středně velký až velký, kulatý, tmavě červený, jde dobře od stopky. Dužnina je měkká, sladká s příjemnou kyselinkou, aromatická, velmi dobrá. Je vhodná do teplejších oblastí. I přes svou samosprašnost je vhodné ji ve výsadbách kombinovat s jinými odrůdami. Je to vynikající pozdní višeň. Odolnost proti pukání za deště je velmi velká.

  Standardní podnože : 300 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 300 Kč
  Více...
  Mandloně
  Drobné ovoce
 • Ostružiník beztrnný Dirksen hornless (keř)
  x
  Ostružiník beztrnný Dirksen hornless (keř)

  Dirksen je beztrnný velkoplodý ostružiník, který dosahuje skutečně velkých výnosů z každého keře. Stačí jen slunná poloha, výsadba do dobré zahradní zeminy s přídavkem rašeliny. Vhodná je rovněž opora pro hlavní kmínek. Dlouhé ,beztrnné výhony ostružin Dirksen jsou každoročně obaleny šťavnatými černými plody. Na zimu je vhodné k rostlinám přihrnout zeminu. Netrpí škůdci, ani chorobami.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Ostružina Čačanská beztrnná(keř)
  x
  Ostružina Čačanská beztrnná(keř)

  Polovzpřímeně rostoucí srbská odrůda. Nepotřebuje oporu. Zraje od první poloviny srpna až do poloviny září. Plody má černé, velmi velké, sladké a aromatické, s pevnou dužninou a dobrou skladovatelností.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Rybíz černý keřový Moravia
  x
  Rybíz černý keřový Moravia

  Středně raná odrůda, která zraje v první půlce července. Hrozny jsou delší s velkými bobulemi a tenkou slupkou. Chuť sladkokyselá aromatická. Odolná vůči padlím a plísni. Nejlépe vysazujeme na slunné místo s propustnou humózní půdou.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Rybíz černý keřový Triton
  x
  Rybíz černý keřový Triton

  Je to středně ranná odrůda. Plody jsou střední až velké ploše kulovité bobule, soustředěné ve středně dlouhých hroznech, se sladkokyselou velmi aromatickou chutí. Zraje od poloviny července. Slupka plodů je černá, tlustá a pevná. Dužina nazelenalá, tuhá a šťavnatá. Rybíz Triton je vysoce odolný proti rzi a padlí.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Maliník žlutý Valentina stáleplodící
  x
  Maliník žlutý Valentina stáleplodící

  Patří k nejlepším stáleplodícím, žlutoplodým maliníkům. Plody jsou středně velké, zlato-oranžové barvy s výbornou, sladko-ovocnou chutí. Rostlina roste vzpřímeně a má méně trnů. Maliník Valentina je odolný proti chorobám a plodí na jednoletých i dvouletých výhonech až do zámrazu. Rostlina se obnovuje letorosty z kořenových odnoží. Hodí se k přímému konzumu nebo dalšímu zpracování.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Angrešt zelený stromkový Invicta
  x
  Angrešt zelený stromkový Invicta

  Raná odrůda, která pochází z Anglie. Jedná se o velmi úrodnou a nenáročnou odrůdu. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru, zbarvené do žlutozelené barvy, bez ochmýření. Chuť je sladce navinulá. Zraje v první polovině července, vhodné k přímému konzumu, nebo konzervaci.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Angrešt červený stromkový Spinefree
  x
  Angrešt červený stromkový Spinefree

  Beztrnná odrůda s vynikající odolností. Plod středně velký až velký, červený. Chuť navinule sladká, aromatická. Sklizeň je koncem července až začátkem srpna.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Angrešt červený stromkový Kaptivátor
  x
  Angrešt červený stromkový Kaptivátor

  Červenoplodý angrešt, plodí hojně, bez větších nároků na půdu a klima. Odrůda je téměř bez trnů. Plody jsou střední velikosti, zbarvené do červené. Odrůda je mrazuvzdorná a odolná vůči padlí. Dužnina je pevná, svěží a sladká. Zraje kolem poloviny července, vhodné pro přímý konzum.

  Standardní podnože : 160 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 160 Kč
  Více...
 • Josta stromková
  x
  Josta stromková

  Josta je povedený mezidruhový kříženec, nesoucí znaky obou rodičů. Po rybízu podědila beztrnné větve a tmavou barvu plodů, po angreštu větší bobule a lepší schopnost zakořeňovat ze spodních větví ležících na zemi(je-li pěstována jako keř). Plody nemají typickou vůni černého rybízu a jsou někdy o málo světlejší. Josta se dá pěstovat jako keř či stromek. Plody jsou nakyslé, někdy připomínají bobule révy. Obsahuje vysoké množství vitamínu C. Netrpí běžnými chorobami, jako je například padlí. Rostliny nenapadají ani škůdci.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Rybíz červený stromkový Losan
  x
  Rybíz červený stromkový Losan

  Raná odrůda červeného rybízu. Sklizeň začátkem července. Hrozen středně dlouhý s velkými, kulovitými bobulemi. Barva plodu tmavě červená. Dužnina sladká, aromatická.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Rybíz červený stromkový Jonkheer van Tets
  x
  Rybíz červený stromkový Jonkheer van Tets

  Velmi raná odrůda. Slupka je tmavě červená, tenká, středně pevná. Dužina je červená, měkčí, šťavnatá. Chuť navinulá, aromatická. Bobule jsou velké, kulovité až mírně zploštělé. Hrozen je dlouhý. Odolnost proti padlí a rzi je vysoká.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Rybíz červený stromkový Tatran
  x
  Rybíz červený stromkový Tatran

  Středně raná odrůda, vyniká délkou hroznů. Zraje ve 3-4 červencovém týdnu. Hrozen je velmi dlouhý, hustě osázen bobulemi. Střapina i slupka jsou středně tlusté a dlouhé. Bobule jsou středně velké až velké, ploše kulovité, červené a pevné. Chuť je sladkokyselá, aromatická. Plodnost je velká, pravidelná. Odolnost vysoká proti napadení antraknozou.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...
 • Rybíz černý stromkový Triton
  x
  Rybíz černý stromkový Triton

  Je to středně ranná odrůda. Plody jsou střední až velké ploše kulovité bobule, soustředěné ve středně dlouhých hroznech, se sladkokyselou velmi aromatickou chutí. Zraje od poloviny července. Slupka plodů je černá, tlustá a pevná. Dužina nazelenalá, tuhá a šťavnatá. Rybíz Triton je vysoce odolný proti rzi a padlí.

  Standardní podnože : 230 Kč
  <
  >
  Standardní podnože : 230 Kč
  Více...